W dniach 07-10.11.2023 r. społeczność internacka ZSCKR w Rzemieniu Internat_zajawka_1_malutka.jpgmiała przyjemność gościć w swoich murach niepowtarzalną osobowość 

    p. Elizabeth Blania-Kacprzyk prezesa Międzynarodowej Asocjacji Polskich Kobiet Polka International jak również inicjatorkę Biegu Niepodległości Polonia Run 1918.

    Spotkania wychowanków z p. Elizabeth to niezapomniane doświadczenie zwłaszcza gdy ludzie z różnych kultur i środowisk dzielą się swoimi spostrzeżeniami i uczuciami.

Pani Elizabeth Blania-Kacprzyk, będąc inicjatorką Biegu Niepodległości Polonia Run 1918, przyczyniła się do upamiętnienia ważnych chwil w historii szkoły jak również internatu. 

Jej miłość i tęsknota do ojczyzny są z pewnością wzruszające i inspirujące dla wszystkich, którzy mieli okazję  się z nią  spotkać.

      Uczczenie 105 rocznicy odzyskania niepodległości poprzez udział w akademii, Biegu Niepodległości Polonia Run 1918 oraz noszenie kotylionów to piękny sposób na wyrażenie szacunku i dumy z historii Polski.

      Na pożegnanie i w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas wręczono p. Elizabeth słodki upominek - ręcznie wykonane pierniczki z logo szkoły i symbolem biegu Polonia Run1918.

  zdj.1

  zdj.2

  zdj.3

 

 

 

 

.