W szkoleniu ekologicznym w Chorwacji uczestniczyło siedmiu nauczycieli zawodu i przedmiotów ogólnych.
Międzynarodowy kurs szkoleniowo-poznawczy stał się dla naszej kadry źródłem inspiracji do działania oraz wiedzy praktycznej. Wiedza ta dotyczy obszaru ekologii i ochrony środowiska, rozwiązań ekologicznych stosowanych w Chorwacji: planów zrównoważonej konsumpcji, przetwarzania odpadów na energię, parków miejskich, ekosystemów, elektromobilności i żywności ekologicznej. Bardzo ciekawą formą zajęć były warsztaty "Ekologiczna produkcja oliwy i serów domowych" czy "Jesteś tym, co jesz" prezentujące innowacyjną formę nauczania oraz warsztaty terenowe na wzgórzu Marjan w Splicie podkreślające rolę parków miejskich.Dużym zainteresowaniem kadry cieszyło się podążanie szlakiem eko-mapy Splitu, odkrywanie ekologicznych miejsc w mieście. Zaciekawienie nauczycieli wzbudziły także fakty i mity o pojazdach elektrycznych, prezentowanie elektrycznej bestii - Rimaca.
Na uwagę zasługiwały atrakcyjne metody stosowane w trakcie szkolenia. Były to m.in.: wykład interaktywny, pokaz, prezentacja multimedialna, opowiadanie anegdot związanych ze stylem życia Chorwatów, gry szkoleniowe i terenowe, scenki. Metody te zainspirowały nauczycieli do działania, aktywnego rozwiązywania zadań, odkrywania np. przestrzeni zieleni i ich funkcji. Aktywny udział w dyskusjach na temat zrównoważonej konsumpcji, recyklingu, przetwarzania odpadów na energię, energii odnawialnej świadczy o wadze tychże tematów we współczesnym świecie. Uczestnicy kursu przeniosą zdobytą wiedzę, poznane rozwiązania rządowe, lokalne, dobre praktyki w Chorwacji na grunt szkoły, a tym samym środowiska, gdzie istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie ekologii.
Udział kadry nauczycielskiej w projekcie zaprocentował również podniesieniem kompetencji językowych, interpersonalnych i umiejętności funkcjonowania w odmiennych kulturach.
.