4 września rozpoczęliśmy II turę wyjazdu na staż zawodowy w Szwecji. 17 uczniów naszej szkoły wyjechało do Helsingborga na 3 tygodnie, aby rozwijać swoje umiejętności zawodowe, poznawać kulturę Szwecji i rozwinąć zdolności językowe. Młodzież odbywa praktyki w gospodarstwach i zakładach pracy, w których wykorzystywane są najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i techniczne oraz w których zwraca się szczególną uwagę na aspekt ekologiczny. Praca w takich miejscach zapewni im poszerzenie swoich umiejętności i wiedzy związanych z zawodem, poznanie nowych rozwiązań zwłaszcza ekologicznych, które w przyszłości mogą wykorzystać w swoich gospodarstwach i przedsiębiorstwach. Wyjazd ten pozwoli także na rozwinięcie kompetencji miękkich, takich jak otwartość, tolerancja, asertywność, kreatywność.

Helsingobrg powitał nas piękną pogodą, dzięki czemu mogliśmy spacerować i poznawać miasto. Po pierwszych dniach praktyk ukojeniem był spacer nad morzem.

 

 

Projekt „Mobilni teraz- spełnieni zawodowo w przyszłości. Staże zawodowe w ekologicznej Szwecji dla uczniów ZSCKR w Rzemieniu”, realizowany jest w ramach programu Erasmus +

 

P1110086art