Mamy przyjemność przekazać informację, że 18 uczestników akredytowanego projektu nr: 2022-1-PL01-KA121-VET-000052422 w ramach programu Erasmus+, zakończyło z sukcesem swoje staże zawodowe w Chorwacji. Ten czas 3 tygodni był dla nich bardzo intensywny. Każdego dnia sumiennie wypełniali obowiązki stażysty w swoich miejscach praktyk: w gabinetach weterynaryjnych, zakładach gastronomicznych i gospodarstwach rolno-hodowlanych i ogrodniczych. Pracodawcy potwierdzili ich dobrą pracę certyfikatami ukończenia staży oraz celującymi ocenami w dzienniczkach praktyk. Dodatkowo po pracy i w weekendy mieli szansę eksplorować piękną Chorwację. Brali udział w wycieczkach turystycznych do Parków Narodowych Plitvice i Krka, podziwiali piękno historycznych dalmatyńskich miejscowości nadmorskich takich jak: Trogir, Šibenik, Split, Kaštela. Odbyli także podróż promem na wyspę Hvar obserwując z morza wyspy chorwackie, urokliwe porty i przystanie. Udział w projekcie pozostanie w ich pamięci na zawsze. Program Erasmus+ to szansa na zdobycie nowych umiejętności zawodowych, ale także to szansa na odkrycie siebie, zbudowanie poczucia własnej wartości. Ten projekt wzmocnił takie wartości jak: odpowiedzialność, jedność, różnorodność, przedsiębiorczość, samodzielność. Wielu musiało przełamywać własne obawy, bariery, uczyli się tolerancji, akceptacji inności. Poznali także nowych ludzi i  nauczyli się funkcjonować w środowisku międzynarodowym. Podszkolili praktyczną znajomość j. angielskiego i chorwackiego.

Takie doświadczenia kształtują nas na całe życie i są przepustka do dorosłego zawodowego  i osobistego życia. Wszyscy uczestnicy zdali ten egzamin i uświadomili sobie, że należą do wielkiej Europejskiej Rodziny. Brawo!

Oficjalna Gala podsumowująca cały  projekt, który obejmował dwie mobilności: staże zawodowe uczniów w Chorwacji i job shadowing nauczycieli w Szwecji odbędzie się na początku września.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu!

 

Relacja z przebiegu stażu w zakładce Projekty-Erasmus+2021-2027 oraz na facebookowej stronie szkoły.