We wtorek, 16 maja odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty, podczas którego młodzież z klas ósmych miała możliwość zapoznać się bliżej z ofertą edukacyjną naszej szkoły i  przekonać się, że możliwości wyboru są ogromne. Podczas Dnia Otwartego Zespół Szkół w Rzemieniu odwiedziło blisko 100 uczniów z ponad dwudziestu różnych szkół naszego powiatu. Zgodnie z tradycją, podczas tego dnia zadbano, by nie zabrakło atrakcji dla gości odwiedzających naszą szkołę. Odbyły się liczne warsztaty i pokazy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych uczniów. Można było obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego czy proces obróbki. Odbyły się pokazy jazdy samochodem, ciągnikiem i wózkiem widłowym. Była również możliwość obejrzenia naprawy samochodu. Również dla miłośników zwierząt szkoła przygotowała liczne atrakcje. Odbyły się pokazy koni, pokaz pielęgnacji zwierząt. Można było obejrzeć również sprzęt weterynaryjny, na jakim pracują nasi uczniowie podczas zajęć praktycznych. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa zwierząt hodowlanych: alpak, koni, bydła, owiec i danieli. Piękne zapachy unosiły się ze szkolnej pracowni gastronomicznej, gdzie na co dzień nasi uczniowie zdobywają tajniki wiedzy i praktyki kulinarnej. Podczas Dnia Otwartego zorganizowane zostały pokazy wypieków kuchni włoskiej a także pokaz barmański. Jeśli ktoś lubi wędrówki po górach, mógł bliżej zapoznać się tym tematem poprzez zorganizowane spotkanie z taternikiem. Od września 2022 roku istnieje możliwość zakwaterowania uczniów w Internacie, który mieści się w pięknym pałacu tuż obok szkoły. Młodzież miała możliwość obejrzeć jego wnętrze a także zobaczyć pracownię weterynaryjną wyposażoną m. in. w najnowocześniejszy aparat do wykonywanie USG. Pod koniec zwiedzania można było posilić się grillowanymi kiełbaskami, które były serwowane na boisku szkolnym, w pięknych okolicznościach przyrody. W punkcie informacyjnym odwiedzający szkołę otrzymali również foldery i gadżety reklamowe. Dziękujemy społeczności szkolnej (również przybyłym tego dnia absolwentom naszej szkoły), która zaangażowała się w zorganizowanie i przeprowadzenie Dnia Otwartego, co zapewniło gościom udział w ciekawych pokazach, zajęciach, spotkaniach i zabawach na terenie szkoły jak również gospodarstwa, Internatu i boiska sportowego. Uczniom odwiedzającym naszą szkołę DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY. DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU

TRAKTOR.PNGzsckr.PNG