Dzień 1 grudnia jest obchodzony jako ŚWIATOWY DZIEŃ  AIDS.

Mając na uwadze, że tylko 10-20 % dorosłych Polaków wykonało test na HIV- Krajowe Centrum do spraw AIDS - rozpoczęło 16 listopada kampanię społeczną – jedyny taki test. Jej celem ma być zachęcenie - w szczególności młodych ludzi- do WYKONANIA TESTU NA HIV jako wyrazu troski o swoje zdrowie.

Szkoła w Rzemieniu, we współpracy z Powiatowym Państwowym Inspektorem w Mielcu oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mielcu, dołączyła do akcji propagowania informacji o HIV/AIDS i zachęcania do wykonania testu na HIV.

W naszej szkole na lekcjach biologii zostały przekazane wiadomości na temat zakażeń HIV i zachorowań na AIDS, wyświetlone spoty informacyjne oraz filmiki o HIV/AIDS. Uczennica klasy 2FTL- Emilia Kupiec- wykonała plakat informacyjny na temat zagrożeń HIV/AIDS. Plakat można obejrzeć na wystawie  -obok biblioteki wraz z zamieszczonymi dodatkowo najważniejszymi informacjami na temat zakażeń HIV i choroby AIDS .

Serdecznie zapraszamy  do zapoznania się z gazetką informacyjną oraz do wykonywania testów na HIV- zgodnie z tegorocznym hasłem kampanii: „ WYRÓWUJEMY ” - jako wezwaniem do działania. Najbliższe bezpłatne, anonimowe i bez konieczności skierowania wykonanie testu na HIV jest możliwe w PKD przy NZOZ MEDIKAL , ul. Wierzbowa 2 , Rzeszów.