12 maja, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Tegoroczna edycja Dnia Otwartego była jednocześnie podsumowaniem trwającej cały rok szkolny akcji promującej kierunki kształcenia w naszej placówce. W ramach tej akcji Zespół Szkół w Rzemieniu odwiedziło ponad dwadzieścia grup ósmoklasistów z różnych szkół podstawowych naszego powiatu. Zgodnie z tradycją program Dnia Otwartego był bardzo bogaty i różnorodny, a zainteresowani ofertą edukacyjną uczniowie bardzo licznie zjechali do Rzemienia z całego regionu. Piękna pogoda i wielkie zaangażowanie całej społeczności szkolnej zapewniły gościom udział w ciekawych pokazach, zajęciach, spotkaniach i zabawach na terenie szkoły, gospodarstwa i boiska sportowego.

A oto co uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dla odwiedzających naszą szkołę:

 •  pokaz umiejętności baristycznych o pokaz kuchni molekularnej
 •  spotkanie z taternikiem
 •  pokazy jazdy samochodem, ciągnikami i wózkiem widłowym
 •  pokaz zajęć praktycznych w pracowni spawania i pracowni technicznej CNC
 •   wystawa sprzętu rolniczego
 •  wystawa zwierząt hodowlanych, domowych i egzotycznych
 •  pokaz pielęgnacji psów
 •   pokaz umiejętności zabiegów weterynaryjnych
 •   pokaz jazdy konnej i pielęgnacji koni
 •  pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z OSP Rzemień
 •  zabawy na boisku szkolnym oraz zawody w przeciąganiu ciągnika
 •   poczęstunek, czyli lody i grill dla wszystkich.

 

Odwiedzający szkołę otrzymali również foldery i gadżety reklamowe. W rolę przewodników oprowadzających gości po terenie szkoły bardzo chętnie wcielali się uczniowie starszych klas, którzy z pasją opowiadali o bazie dydaktycznej i specyfice poszczególnych zawodów. Przybyli z odległych stron ósmoklasiści, często w towarzystwie rodziców, mieli okazję złożyć już podanie z prośbą o przyjęcie do internatu, który zgodnie z planem w nowym roku szkolnym ma wznowić swoją działalność.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym naszą szkołę za udział w Dniu Otwartym i zapraszamy ponownie, już w procesie rekrutacji do klas pierwszych.