W tak trudnym czasie, społeczność szkolna Zespołu Szkół CKR w Rzemieniu chce przekazać nasze wyrazy solidarności z Ukrainą. Szczególne wyrazy wsparcia przesyłamy wszystkim osobom narodowości ukraińskiej współtworzącym naszą społeczność oraz ich rodzinom i bliskim. Niech jutro przyniesie Ukrainie i światu pokój.

We współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach przyłączamy się do pomocy dla Wyszniańskiego Kolegium LNAU w Rudkach w Ukrainie.

Szkoła w ZSCKR w Nowosielcach współpracuje z Wyszniańskim Kolegium LNAU w Rudkach w Ukrainie http://www.vyshnya.in.ua/ tel.+380679179975 . Ten duży koledż znajduje sie około 35 km na wschód od Lwowa i około 70 km od granicy z Polską. Dyrektor ukraińskiej szkoły Andrij Vantukh zwrócił sie do szkoły w Nowosielcach z prośbą o agregat prądotwórczy o mocy co najmniej 50kW. W związku z bandycką napaścią na naszego sąsiada i tragiczną sytuacją w jakiej znalazła się Ukraina, Szkoła w Rudkach ze względu na swoją infrastrukturę została wyznaczona jako ośrodek dla uciekających przed wojną. W razie braku energii elektrycznej nastąpi paraliż działania ośrodka.
Wychodząc na przeciw tym potrzebom w tej tragicznej sytuacji podjęto decyzję o zorganizowanie zbiórki i zakupie nowego agregatora, który zostanie dostarczony do koledżu w Rudkach. 
Wspieramy zaprzyjaźnioną szkołę w Nowosielcach w zbiórce na rzecz szkoły w Rudkach na Ukrainie.
Poniżej link do zbiórki:

 

ua