22 maja br. uczniowie Technikum w zawodzie technik weterynarii z klasy 1FTL, 2PTL i 3LT uczestniczyli w wyjeździe  na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbyła  się    w Głogowie Małopolskim na terenie Stadniny Koni "Leśna Wola".

W programie zaplanowano:

  • XIII Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych 21-22.05.2022 r.;
  • VIII Krajową Wystawę Psów Myśliwskich 21.05.2022 r;
  • XII Krajową Wystawę Owczarków Niemieckich 22.05.2022 r;
  • XXIII Klubową Wystawę Gończych Polskich 22.05.2022 r.

Można było zobaczyć  psy wielu różnych ras.

Ważny był wygląd oraz zachowanie psa, ale także zachowanie handlera. Oceniano psy na podstawie różnych kryteriów, takich jak zwinność, tropienie, posłuszeństwo lub pasterstwo.

Sędziowie kynologiczni oceniali psy według kryteriów wizualnych (eksterier) i kryteriów psychicznych ustalanych według organizacji państwowych. Na koniec zwierzęta otrzymywały notę i ewentualnie tytuł. Oceny przyznane przez sędziów decydują o przyszłości zwierząt w hodowlach. Samce i samice są oceniane w swoich kategoriach, aby ocenić ich szanse na dobre potomstwo z zachowanymi pożądanymi cechami. Wszystkie rasy miały przydzielony osobny ring. Psy były dzielone według ras, płci i klas.

Była to idealna okazja do podziwiania przedstawicieli różnorodnych ras nabyć doświadczenia w jego pielęgnacji i wychowaniu oraz spotkać doświadczonych hodowców.